
„A jövő munkája – a munka jövője 2022”
A Hallgatói Projektversenyek célja, hogy a különböző szakokon tanuló hallgatók összetett megoldási javaslatokat adjanak a való élet által inspirált feladatokra. A mindennapok során számos olyan komplex, több szakterületen átívelő probléma merül fel, melyekre megfelelő szakmai válasz csak úgy adható, ha a kérdéskört több szemszögből vizsgáljuk meg.
A III. Hallgatói Projektverseny témája: a jövő munkája – a munka jövője.
A munkaerőpiac átalakulóban van… A gépesítés, az automatizáció, valamint az ezen folyamatok által generált munkaerőpiaci sajátosságok már régóta az életünk részét képezik, ám a jelenkor kihívásai által indukált változások - mint egyebek mellett a home office széles körű elterjedése, a távmunka lehetőségének kiszélesedése, a mesterséges intelligencia, vagy akár egy antiglobalizációs fordulat - a jövőben a jelenlegi játékszabályokat is teljesen átírhatják.
Minden olyan - akár egyénileg, akár csapatban készülő – pályaművet várunk, mely a jövő munkaerőpiacát vizsgálja akár munkavállalói, akár munkáltatói oldalról, vagy éppen ipari-technológiai, jogi és közgazdaságtani szempontból tanulmányozza a kérdéskört.
A témakiírás tág kereteket ad, mely lehetőséget biztosít arra, hogy többfajta tudományos ágazat - így akár a műszaki, a közigazgatási, a jogi stb - is szerephez juthasson a pályaművek elkészítésében.
Témajavaslatok:
Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány témajavaslatot, melyek akár választhatók is, de természetesen a felsorolásban nem szereplő, saját téma is nevezhető a versenyre.
- „Munkavállalói jogok a home office tükrében”
- „Fiatalos munkahely - csocsó és babzsák? Avagy tényleg ez kell, hogy megtartsuk a tehetségeket és hogy maximáljuk a teljesítményt?”
- „Utazás vagy zoom meeting? A közlekedés szerepe a munkaerőpiacon”
- „Önjárógépek vagy Ön és a járógépek? Avagy a logisztika jövője”
- „Mi tervezünk vagy az MI (AI) tervez? Mesterséges intelligencia jövőbeli szerepe”
- „20 év múlva ki lesz pénztáros? Eltűnő szakmák és a technológiai átalakulás kapcsolata”
- „Hiányszakmák és oktatáspolitika – romló színvonal vagy demokratikusabb felsőoktatás?
- „A jövő közigazgatása – a digitalizáció és az atipikus munkavégzés térnyerése a közszférában”
- „Hogyan találjuk meg a megfelelő kollégát? A HR kihívásai a hatékony és gyors toborzásban”
- „Job hopperek vs dinoszauroszok – 1 munkahely 10 év alatt vs 10 munkahely 1 év alatt? Veszélyek és lehetőségek az idősebb és fiatalabb kollégák alkalmazásában”
- „Alkalmazotti lét vagy vállalkozás – a startup kultúra perspektívái”
- „Munkaválallói érdekérvényesítés a XXI. században – a szakszervezetek jövője”
A verseny felépítése
A verseny két részből áll, az első szakasz a pályaművek írásban történő elkészítését és leadását jelenti, a második szakasz pedig a prezentációt és az eredményhirdetést. Személyes jelenlét csak a prezentációk és eredményhirdetés során szükséges, mely egy napon történik.
A konferencia helyszíne és időpontja
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, K épület I. 72.
- 12. 14., szerda
09:00 – 17:00
Az esemény részletes időbeosztása és további információk az eredményhirdetésről a pályaművek beérkezése után e-mailben kerülnek kiküldésre.
Fontos határidők
- Nevezési időszak: 2022. 09. 05-től 2022. 10. 31-ig
- Projektmunka leadási határideje: 2022. 11. 17.
Nevezés
A versenyre képzési szinttől függetlenül - BA/BSc, MA/MSc vagy PhD - bármely magyar felsőoktatási intézményben tanuló hallgató nevezhet. A nevezés egyénileg vagy maximum három fős csapatokban történhet.
A jelentkezéshez a megadott határidőig kérjük küldje el az info@projektverseny.hu címre a következőket:
- A jelentkező(k) neve, képviselt intézmény, szak és szakirány
- Egy minimum 1000, maximum 2000 karakteres összefoglaló a kutatásról
A versenyre történő nevezést egy munkanapon belül visszaigazoljuk e-mailben.
Fontos, hogy korábban szakdolgozatként, vagy TDK dolgozatként leadott pályaműveket is fogadunk, amennyiben azok az eredeti műhöz képest többlet információt tartalmaznak és megfelelnek az aktuális versenykiírás szakmai és formai követelményeinek.
A pályaművel kapcsolatos kritériumok és elvárások
A pályamunkákat magyar nyelven, a tudományos munkákkal szemben elvárt követelményeknek megfelelően kell elkészíteni számítógépen, szövegszerkesztő alkalmazás használatával.
Általános formai kritériumok:
- Betűtípus: Times New Roman
- Betűméret: 12pt
- Sortáv: 1,5
- Margók: 2,5 cm
- A dolgozat minimum oldalszáma: 20 oldal
- A dolgozat maximum oldalszáma: 80 oldal
- Az oldalszámozás a Bevezetéssel, 1. oldalszámmal kezdődik
A pályamunkáknak a következő belső tagolási rendet kell követnie: Címlap, Bevezetés, Célkitűzés, Irodalmi áttekintés, Anyagok és módszerek, Eredmények és értékelésük, Összefoglalás, Irodalomjegyzék, Köszönetnyilvánítás (ha van).
Ábrák és táblázatok bemutatása számozva történjen, és a szövegben ennek megfelelően hivatkozni kell rájuk. Az ábrák és a táblázatok címét és feliratozását, valamint a szakirodalmi hivatkozásokat is a tudományos folyóiratok által elfogadott formában kell megjeleníteni. E forma bármely stílust követhet, ugyanakkor a pályamunka egészében az egységesnek kell lennie. A címlap tartalma: Intézmény, Kar, Pályamunka címe, Hallgatói Projektverseny pályamunka felirat, szerző(k), konzulens(ek), hely (pl. Gödöllő) és évszám.
A pályaművek beküldése
A pályaművek leadása kizárólag elektronikusan történik PDF fájlformátumban. Elkészült pályamunkáját, illetve a felhasználási hozzájárulását (letölthető innen) kérjük küldje el az info@projektverseny.hu címre a megadott határidőig (2022.11. 17. 12:00)!
A pályamű beérkezéséről egy munkanapon belül visszaigazoló e-mailt küldünk.
Zsűri felépítése és az értékelés menete
A zsűrit szakemberek alkotják, akik mind a beérkezett pályaműveket, mind a prezentációkat egységes szempontrendszer alapján értékelik. A pályaművek bírálata e-mailben kiküldésre kerül a feltöltés után. A konferencia napján a prezentációkat követően a zsűri dönt a végső sorrendről, melyet az eredményhirdetés során tesznek közzé.
Díjazás
- Első helyezett: 200.000 Ft
- Második helyezett: 130.000 Ft
- Harmadik helyezett: 70.000 Ft
Szervezők
A versenyt a Reaktor Alapítvány és a BME támogatásával a Fúzió Hallgatói Közösség bonyolítja le.
Kapcsolat